Glukánek - sirup pro děti

O glukánku Jak si vybrat betaglukan
Glukánek

Glukánek sirup pro děti od 1 roku a také pro diabetiky

Doplněk stravy pro děti obsahuje Beta-1,3/1,6 D-Glukan (v množství 10 mg ve 3 ml = jedna kávová lžička). Použitým zdrojem jsou kvasnice (Sacharomyces cerevisiae), které nemají oproti hlívovým betaglukanům typickou houbovou chuť a vůni (při zachování stejné účinnosti). Děti je proto mnohem lépe snášejí.

Glukánek sirup pro děti s pomerančovou příchutí, je koncipován tak, aby jej mohly užívat již děti, které dosáhly 1 roku věku, pro které je právě 10 mg betaglukanů (obsažených v 1 kávové lžičce – 3 ml) vhodná denní dávka. Obsahuje fruktózu.

Glukánek sirup není záměrně koncipován jako multivitamin, kde jednotlivé složky nemusí být vždy v synergii a v dostatečně účinném množství. Neobsahuje žádné známé škodlivé konzervační látky a byl proto doporučen pro děti od 1 roku.

V sirupu použitý betaglukan je v min. 70% čistotě.

Doporučené dávkování: Děti od 1 roku 3 ml (typicky 1 kávovou lžičku) denně. U větších dětí (od 3 let) max. 10 ml (cca 3 kávové lžičky) denně.

Denní dávku betaglukanu můžeme orientačně počítat takto: cca 1 mg čistého betaglukanu na 1 - 2 kg váhy dítěte, v akutní situaci je možné po konzultaci s odborníkem dávkování zvýšit.

Upozornění: Před použitím důkladně protřepte! Po otevření spotřebujte nejlépe do 2 měsíců.

Skladování: Při pokojové teplotě (10 - 25 °C), na suchém a tmavém místě (NE v ledničce). Chraňte před mrazem a přímým sluncem.

Obsah jednotlivých složek v 1 dávce - 3 ml (odpovídá jedné kávové lžičce): Fruktóza (sladidlo), betaglukan, kyselina citronová (konzervant), karboxymethylceluloza sodná sůl (zahušťovadlo), přírodně identické aroma, purifikovaná voda.

Objem balení: 150 ml (to je cca 50 dávek).

Bohatým zdrojem informací o betaglukanech je internet. Stačí, když do některého vyhledávače (www.seznam.cz, www.google.com) napíšete betaglukan.

Certifikáty

 

kde koupíte další produkty s betaglukanem kontakt